zasady_przyjecia
oddzialy_szkolne
metody_pracy
zajcia_spec
kadra
cien
Kinezjotaping
KINEZJOTAPING

Kinezjotaping (plastrowanie dynamiczne) jest to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plaster jest elastyczny, nie ogranicza ruchów, rozciąga się tylko w jednym kierunku, grubość plastra zbliżona jest do parametrów skóry, nie zawiera leków, odporny na działanie wody, umożliwia przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Przed nałożeniem aplikacji należy tkankę skórną odtłuścić, przy nadmiernym owłosieniu należy skórę ogolić. Naklejony plaster najlepiej usunąć po kąpieli, usuwamy zawsze w kierunku porostu włosów, odciągamy skórę od taśmy i powoli usuwamy taśmę.

Metoda Kinezjotapingu ma wpływ na normalizację napięcia mięśniowego, poprawę mikrokrążenia, aktywację układu limfatycznego, poprawę propriocepcji, uśmierzenie bólu, korekcję mechaniczną. Zaletą tej metody jest możliwość łączenia innych form terapii, efekt poprawy utrzymuje się bezpośrednio po aplikacji i utrzymuje się po jej usunięciu, działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej.

Kinezjotaping swoje zastosowanie znalazł w zespołach bólowych kręgosłupa, korekcji postawy ciała, stanach pourazowych mięśni i stawów, zwichnięciach, skręceniach, stłuczeniach, stymulacji mięśni osłabionych, rozluźnieniu mięśni nadmiernie napiętych, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, przyspieszeniu wchłaniania krwiaka.

 

DSC03079_min DSC03080_min DSC03081_min DSC03082_min